Memoriál Petry Hézlové 2023

Osmý ročník charitativní sportovní akce Memoriál Petry Hézlové (MPH) přinesl výtěžek 465 540 Kč a zajistí Onkologii Chomutov stavbu venkovního altánu pro pacienty. V tuto chvíli není k dispozici žádný venkovní zastřešený prostor, kde by mohli alespoň krátce strávit chvíle mimo nemocniční budovu.

Přestože charitativní sportovní odpoledne pro celou rodinu se konalo v Lounech již po osmé, byl letošní rok výjimečný a nebylo to jen historicky nejvyšší získanou částkou. Ročník 2023 totiž zapojil nejen regionální sportovce, ale díky získanému grantu od ČEZ spojil sportovce celé ČR. Každý sportující obyvatel ČR tak mohl podpořit projekt spolku Befit Louny prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem a pomoci získat potřebné body. Cíl se povedlo naplnit za neuvěřitelné 4 dny a získat tak grant 100 tis Kč, který se stal základním kamenem letošní sbírky.

Organizátoři připravili pro sportovce odpoledne plné vyžití pro dospělé i děti. Sportující se mohli zapojit do běžeckého závodu, cyklo vyjížďky, workoutových i tanečních lekcí a díky bohatému programu si přišli na své i nesportující návštěvníci. Pro děti bylo připraveno celé městečko skákacích hradů, hracích stanů a po běžeckém závodě je přivítaly oblíbené postavy pohádek. Každý účastník mohl podpisem zvěčnit podporu pro onkologicky nemocné pro povzbuzení při léčbě.

Protože ke zdravému životnímu stylu nepatří pouze sport, nechyběli na místě ani odborníci  na výživu, fyzioterapeut, ukázka samovyšetření a prevence onkologických onemocnění s mediky Lékařské fakulty UK Plzeň. Ve stánku naší největší zdravotní pojišťovny VZP si mohli návštěvníci projít prevenční programy.

Především děti si užily praktické ukázky ze života IZS – na místě mohly vidět Policii ČR a práci psovodů, Armádu ČR – záchrana zraněného a zejména si užily oblíbenou dětskou atrakci – pěnu od Hasičského záchranného sboru.

Celé odpoledne se neslo v duchu sportu, pohody, zábavy a dobré nálady. Finální vyhlášení částky, kterým  moderátor E2 Petr Říbal zakončil sbírku, plynule přešlo ve volnou zábavu,  za doprovodu místní oblíbené kapely FAKSIMILE.

Spolek Befit Louny, který již řadu let podporuje Onkologii Chomutov zároveň oznamuje, že v roce 2024 bude výtěžek konání ročníku MPH 2024 věnován a realizován v dobročinném projektu v Lounech, jako poděkování lounským příznivcům našich dobročinných aktivit. Veřejnost bude moci výběr projektu ovlivnit.

 

 

 

 

 

 

CELÁ GALERIE ZDE

Jménem celého spolku Befit Louny děkuji našim partnerům a generálním sponzorům (ZDE) za Vaši přízeň a podporu.

Andrea Kloučková
předseda Befit Louny z. s.

Výsledková listina běhu zde:

Děti
Dospělí